Výsledky Mistrovství České republiky v soutěži družstev na ledě 2017

11 týmů mužů a 4 týmy žen bojovaly v neděli 29. 1. o medaile v národním mistrovství a také o možné reprezentační nominace na Mistrovství Evropy v metané 2017, které se uskuteční 8.-12. 3. v Písku. Ze soubojů vyšel vítězně v obou kategoriích Slavoj Stožice: zlato získali muži (K. Karas, L. Kohout, T. Mráz a V. Svoboda) i ženy (K. Pártlová, M. Pártlová. V. Bendlová a M. Lederhoferová). Věříme, že naši reprezentanti v silné konkurenci evropských metanářských týmů, jako je Rakousko, Německo, Švýcarsko či Itálie, obstojí se ctí.

Výsledky soutěže mužů

Výsledky soutěže žen

Výsledky soutěží mládeže

5 názorů na “Výsledky Mistrovství České republiky v soutěži družstev na ledě 2017”

 1. Šárka Růžičková

  cituji z článku:“ O možné reprezentační nominace na Mistrovství Evropy v metané 2017″ ?

  To je opětovný výsměch?

  Jak je možné, že byla tedy ženská reprezentace již oslovena 2. ledna a 7. ledna hrála ve Vídni?

  Jak je možné, že byla ženská reprezentace již týden před ukončením mistrovství odsouhlasena výkonným výborem, trošku si protiřečí článek skutkům, né? 🙂

  Jak je možné, že když se v jednotlivcích umístí někdo na 3. 4. a 5. místě, není nominován a naopak jsou v nominaci Ti, kteří buďto ani jednotlivce nehrají, nebo se se svým výkonem mezi pět nejlepších ani nedostanou….?

  Předseda a trenér ženské reprezentace Václav Pártl na začátku MiČR ve svém úvodním slovu řekl, že ať nikdo nepočítá s tím, že by mohl být v reprezentaci, když nebude jednotlivce hrát…..

  daným kritériím odpovídali pouze dvě hráčky já (odstoupila jsem) a Kájina Pártlů, které fandim a věřím, že bude nejlepší, a se kterou se uvidíme na ME Písek ve hře jednotlivců, pokud mi tedy někdo opětovně nezamezí v rámci úspor start…. také to tu již bylo…

 2. Celý příspěvek byl převzát z textu, který byl následně otištěn v Týdeníku Strakonicko. Jako takový byl v myšlen v dobré víře a ve snaze přiblížit čtenářům, proč se vlastně české mistrovství hraje. Pokud se text někoho dotkl, omlouvám se. Příspěvěk je již přepsán, nominace jsou zmíněny jen ve vztahu k mužské reprezentaci.

  Ohledně nominací žen, myslím, že oficiální web není to správné místo, kde by se mělo prát špinavé prádlo svazu. Neříkám, že máme hordy návštěvníků, ale i tak. Já jako administrátor webu do toho stejně nevidím a nikdo z vedení svazu mi neříká, co sem psát.

  PS: budu rád za každý kousek textu, který mi kdokoliv pošle po českém nebo zahraničním turnaji k vyvěšení na web, sám nikdy nevím o čem psát. Může se jednat i o turnaje, kterých se zúčastní jen jeden klub apod.

  Lukáš Kohout, Slavoj Stožice

 3. Šárka Růžičková

  Čtenáři možná pochopí, proč se MiČR hraje, ale nechápou to někteří samotní hráči a podotýkám, že jejich inteligencí to rozhodně nebude.

  Špinavé prádlo ? …. to jsou fakta, Lukáši.

  Už tak máme málo hráčů a tím, co opětovně výbor předvedl letos se hrou jednotlivců, kdy totálně odstříhnul Moravu a hráče, kteří nemají 4 volné víkendy (mají rodiny, chodí do práce na směny….) a se samotnou nominací, kdy se ME hraje v Čechách a může být každá hra obsazena kvalifikovanými hráči, tak jak tomu je běžné u našich mezinárodních soupeřů, jsem se po zralé úvaze k výše uvedeným skutečnostem rozhodla odstoupit z reprezentace družstva žen.

 4. Iveta Mikešová

  Takže to mám chápat tak,že MiČR je směrodatné pouze pro muže.V tom případě se ptám,jaký má smysl tato soutěž u žen,a to i v případě účasti na MiČR jednotlivců.Odpovím si sama – žádný!

 5. Šárka Růžičková

  Po prostudování výsledkové listiny ze hry jednotlivců mužů a následné nominace mužů mám za to, že tato soutěž je zbytečná i pro muže. Jelikož pro reprezentační sestavu není vůbec důležité, jak hraje jednotlivý hráč, ale jen a pouze to, v jakém týmu hraje.
  Kvalitní hráči/hráčky se nacházejí i v týmech, kteří sice neberou ze hry družstev medaile, jelikož jsou v týmu, kde jejich spoluhráči nedosahují takových kvalit jako oni samotní, ale jsou svému mateřskému oddílu věrni.
  Měla jsem za to, že soutěž jednotlivců byla pro letošní sezónu zvolena právě proto, aby se kvalita a chuť do hry jednotlivých hráčů projevila.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *